سینمای جهان

 • به مناسبت نود و سومين سالروز تولد مارلون براندوى كبير

  مارلون براندو اسطوره بازیگری امریکا در دوران جوانی و آغاز فعالیت سینمایی خود برای بازی در یک نقش در فيلم «مردان» بیش از یک ماه را بر روی یک ویلچر و در بیمارستان سپری کرد تا نقش سرباز مجروح جنگ را بازی کند. در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • ۵۰ شرور بزرگ سینمای جهان

  با اکران فیلم «جوخه انتحار» دوباره بحث قهرمان‌های شرور تاریخ سینما داغ شد. این فیلم اگرچه با بازخورد منفی منتقدها همراه بود اما حضور این همه شرور در قامت قهرمان باعث جذابیتی مخاطب پسند شد تا فروش این اثر کامیک بوکی بالا برود. در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • آواتار ۲ کی اکران می‌شود؟

  فیلم «آواتار» (Avatar) یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌هایی بود که در سال ۲۰۰۹ اکران شد و توانست به فروش بسیار زیادی هم دست پیدا کند.در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • فیلمهایی که قبل از مرگ باید دیده شوند : روزی روزگاری آناتولی

  شاید اعطای جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره کن در سال ۲۰۱۱ ، بسیاری را برای دیدن فیلم کنجکاو نماید ، اما نوری بیلگه جیلان با  سبک بصری ویژه و فرم روایی منحصر به فردش ، چنان به استقبال مخاطب می رود که در انتها این تماشاگر است که بی اعتنا به جوایز اهدا شده به فیلم ... در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • جذب سرمایه‌ی جمعی: ابزاری عجیب و آموزنده در دستانِ دانشجویان فیلمسازی

  ماه گذشته، کمپین Kickstarter  را برای اولین فیلم کوتاه‌م، «Alpacaland» آغاز کردم که کمدیِ ترسناکی بود الهام‌گرفته از جنبشِ موزیکال‌های پروپاگاندای شوروی در اواخر دهه‌ی سی که در مزارع برگزار می‌شد. نگاه‌م به جذب سرمایه‌ی جمعی (Crowdfunding) به‌مثابه منبعی بود برای تأمین سرمایه‌ی پروژه‌ای که غیر از آن قادر به فراهم کردنش نبودم. برای جلب توجه گسترده‌تر، هر روز صفحه را به‌روز می‌کردم، از کلی از دوستانم خواستم تا در شبکه‌های اجتماعی کمکم کنند و سعی کردم پروژه را، فیلمی مستقل و منطقی نشان دهم که ارزش جایی را که برایش می‌نویسم دارد. در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • دنزل واشنگتن در « شهر درون » بازی می‌کند

  بازیگر برنده اسکار قرار است در فیلم جدید کارگردان «شبگرد» مقابل دوربین برود . در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • کریستف والتس در پروژه مشترک جیمز کامرون و رابرت رودریگز

  کریستف والتس بازیگر اتریشی-آلمانی برنده اسکار به احتمال زیاد در جدیدترین پروژه سینمایی سازنده پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما «آواتار» جلوی دوربین می‌رود. در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • ” تیم برتون ” فیلم ” Beetlejuice 2 ” را می‌سازد

  "تیم برتون" کارگردان برجسته و پر آوازه سینمای جهان نسخه دوم فیلم پر طرفدار "Beetlejuice " را با بازی مایکل کیتون می سازد. در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • حمایت رئیس آکادمی اسکار از یک فیلم جنجالی

  «چریل بون ایساکس» از مردم دعوت کرد که علی رغم حواشی موجود، به تماشای فیلم «تولد یک ملت» بروند. در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • سم مندز «جیمز و هلوی غول‌پیکر» را به سینما می‌آورد

  «سم مندز» فیلمساز آمریکایی برنده اسکار، نسخه رئال‌انیمیشن «جیمز و هلوی غول‌پیکر» را کارگردانی می‌کند. در ادامه با سینتک همراه شوید.