فیلم کوتاه

 • به قدمت تاریخ نظری ادبیات و روایت، تعاریفی متفاوت از شخصیت ارائه داده شده است، این تعاریف بنا به تحولات ژانریک و خلق سبک‌های جدید دست‌خوش تغییرات شده و همین امر باعث شده است که به تعریفی واحد از این عنصر داستانی نرسیم، لذا متن موجود سعی بر آن دارد که... در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • هدیه تهرانی در فیلم کوتاه «شب» مقابل دوربین رفت

  هدیه تهرانی به تازگی بازی در فیلم کوتاهی به نام «شب» را به پایان برده که در خانه شخصی او فیلمبرداری شده و نویسندگی آن را هیلدا تهرانی، خواهر او بر عهده دارد؛ این فیلم که به کارگردانی علی زارع ساخته شده یک اپیزود از فیلمنامه‌ای هفت اپیزودی است. در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • هنگام تولید درستش کنید:در حین فیلمبرداریِ فیلمی مستقل از چه اشتباهاتی اجتناب کنید

  من از سال ۱۹۹۹ بیست تایی فیلم کوتاه فیلمبرداری، تهیه‌کنندگی و نویسندگی کرده‌ام. از اینکه به فیلمسازان اهل کارولینای شمالی، محل زندگی‌ام، کمک کنم لذت می‌برم و پنج سالی است به‌عنوان دستیار کارگردان هم در پروژه‌های کوتاه و هم در پروژه‌های بلند مشغول فعالیت‌ام. در تمام پروژه‌هایی که دستیاری کرده‌ام بودجه‌ها محدود بوده و در هیچ‌کدام امکان تأمین بیشتر از ۱۰۰ هزار دلار نداشتیم.

 • مدیران اجرایی سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران حکم گرفتند

  فرید فرخنده کیش دبیر سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران طی احکامی مدیران اجرایی این دوره جشنواره را منصوب کرد.

 • پانزده قانون کلیدی برای مهارت در فیلم‌نامه‌نویسی فیلم کوتاه

  فیلم‌نامه فیلم کوتاه می‌تواند خیلی چیزها باشد. می‌تواند کارت تلفنی، اثبات مفهومی، برنده رقابتی، بیان هنرمندانه‌ای و البته یک فیلم کوتاه باشد. هدفِ روشن هر فیلم‌نامه کوتاهی تبدیل شدن به یک فیلم کوتاه است اما به آن هم خواهیم رسید. هر چیزی که می‌خواهید درنهایت از فیلم‌نامه‌تان تولید کنید، دست‌کم باید ارزش تولید داشته باشد.

 • می‌خواهید فیلم کوتاه بسازید، کدام فیلم‌نامه بهتر است؟

  پنج نکته کلیدی برای نوشتن یا تشخیص یک فیلم‌نامه فلیم کوتاه خوب برای فیلمی جدیدی که می‌خواهید بسازید.

 • چطور با بودجه‌ای محدود، برای فیلم‌تان بازاریابی کنید

  پول ندارید؟ عیبی ندارد. در اینجا چند توصیه کوتاه می‌خوانید که یادتان می‌دهد چطور با بودجه محدود برای فیلم‌تان بازاریابی کنید.

 • لوون هفتوان در راه جشنواره فیلم «ونیز»

  بهنام عافیت کارگردان فیلم کوتاه گفت: فیلم کوتاه داستانی «خوابگرد» اواخر اسفند ماه سال گذشته در تهران فیلمبرداری شد و این روزها با پایان یافتن مرحله تدوین وارد مرحله صداگذاری شده ایم و قصد داریم این فیلم را به جشنواره های معتبر جهانی از جمله جشنواره فیلم ونیز ارسال کنیم.

 • برگزیدگان جشنواره «گزارش یک نگرانی» معرفی شدند

  برگریدگان جشنواره «گزارش یک نگرانی» شب گذشته با حضور هنرمندان و سینماگران در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شدند.

 • مهلت ارسال اثر به جشنواره فیلم کوتاه «مدرسه» تمدید شد

  دبیرخانه چهارمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه در پی درخواست و استقبال دانش‌آموزان از بخش‌های مختلف جشنواره، زمان ارسال اثر را تا پایان تیرماه تمدید کرد.