نقد و بررسی

 • تابو نام سریالی بریتانیایی که دو تن از خالقین آن تام هاردی و پدرش چیپس هاردی می باشند. خالق سوم این سریال هم استیون نایت است که قبلا سریال موفق را از او شاهد بوده ایم. در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • نقد و بررسی فیلم متفقین ( Allied )

  « متفقین » اثر جدید رابرت زمه کیس است که یکی از مورد انتظارترین آثار سال نیز بود اما در ماه های باقی مانده به اکران عمومی فیلم، خبر جدایی برد پیت ستاره اصلی این فیلم و همسرش آنجلینا جولی باعث شد تا نام این اثر بسیار زودتر بر سر زبانها بیفتد چراکه اینبار رسانه ها پای ماریون کوتیار را وسط کشیدند ! در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • نقد و بررسی سریال وست ورلد ( Westworld )

  سوژه سریال « وست ورلد » برگرفته از فیلمی به همین نام که در سال ١٩٧٣ توسط مایکل کرایتون ساخته شد، می باشد. داستان سریال در دورانی روایت می شود که انسانها توسط تکنولوژی به دوران غرب وحشی و شهری مجازی به نام وست ورلد فرستاده می شوند تا در آنجا از میزبانانی که قدرت مقابله با آنها را ندارند سوء استفاده کرده و حتی دوئل های خونباری به راه بیندازند.  در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • نقد و بررسی فیلم روشنایی میان اقیانوس ها ( The Light Between Oceans )

  « روشنایی میان اقیانوس ها » نام رمانی عاشقانه به قلم خانم ام.ال.استدمن می باشد که در سال 2012 در استرالیا منتشر شد و نقدهای تحسین برانگیز فراوانی هم دریافت کرد. این اثر نخستین رمان خانم استدمن می باشد و ترجمه فارسی هم از آن تاکنون منتشر نشده است. 4 سال پس از انتشار این رمان، هم اکنون نسخه سینمایی این داستان غم انگیز منتشر شده است.در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • نقد و بررسی فیلم مورگان (Morgan)

  چندین ماه پیش از اکران رسمی « مورگان » مطلبی جنجالی درباره این اثر منتشر شد که به استفاده از هوش رایانه قدرتمند شرکت IBM برای ساخت تریلر این فیلم اشاره داشت. در واقع سازندگان « مورگان » که اثرشان درباره هوش مصنوعی می باشد، تصمیم گرفتند برای ساخت یک تریلر از فیلمشان به سراغ اَبَر رایانه شرکت IBM به نام واتسون بروند. رایانه ای که هم اکنون به عنوان باهوش ترین هوش مصنوعی دنیا شناخته می شود.در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • نقد و بررسی تخصصی فیلم گاو خونی

  گاوخونی فیلمی به کارگردانی و نویسندگی بهروز افخمی و تهیه‌کنندگی علی معلم بر اساس رمان گاوخونی نوشته جعفر مدرس صادقی محصول سال ۱۳۸۱ می‌باشد. در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • بررسی تفصیلی فیلم «در حال و هوای عشق»

  هنگ کنگ، سال ۱۹۶۲. زنی جوان، منشی شرکتی تجاری، اتاقی را در خانه یی اجاره می‌کند برای خودش و شوهرش که گویا بیشتر مواقع در سفر کاری است. همزمان مردی روزنامه‌نگار اتاقی را اجاره می‌کند در خانهٔ همسایه برای خودش و همسرش، که گویا کارمند هتلی(؟) است، و بیشتر مواقع در خانه نیست. در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • نقد و بررسی فیلم “سکوت بره ها”

  کلاریس دانشجوی جوانی است که در کادر سازمان اف. بی. آی به کار و تحصیل اشتغال دارد روزی به او خبر میدهند که قاتل خطرنا کی چند زن را اینجا و آنجا کشته و پوست تن آنها را کنده است یکی از روسای کلاریس او را مامور رسیدگی به این پرونده میکند و ... در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • نقد فیلم عادت نمیکنیم

  "عادت نمیکنیم" شروع غافلگیر کننده ای دارد ، اما در میانه داستان و با پیش کشیدن مرگ دختر ، میان عنصری به نام معما و تعلیق سرگردان مانده و بدون هیچ کوششی برای نزدیک شدن به درونیات شخصیتها تنها به روشهای گوناگون و توسط ...  در ادامه با سینتک همراه شوید.

 • نقد فیلم “من سالوادور نیستم”

  فیلم من سالوادور نیستم در مسیر همان کلیشه های همیشگی و قدیمی فیلم فارسی حرکت می کند. در ادامه با سینتک همراه باشید.

 • نقد و بررسی فیلم Blue Jasmin

  استان فیلم جدید وودی آلن،”Blue Jasmine/جاسمین غمگین”،اقتباسی نه چندان وفادارانه از روی نمایش نامه اتوبوسی به نام هوس از تنسی ویلیامز است.فیلم از نظر روایی نامتوازن است،اما بازی خیره کننده کیت بلانشت در نقش اول به داد فیلم رسیده و این لغزش های گاه و بی گاه را جبران کرده است. با سینتک همراه باشید.