«فیلشاه» دارای استوری ریل می‌شود

Elephan-king.jpg

انیمیشن «فیلشاه» به کارگردانی هادی محمدیان و تهیه‌کنندگی حامد جعفری با طراحی استوری ریل مراحل تولید خود را پیش می‌برد. با سینتک همراه باشید.

حامد جعفری رییس هیات مدیره گروه «هنر پویا» و تهیه کننده انیمیشن سینمایی «فیلشاه» از اتمام مراحل طراحی استوری بورد و پیشرفت ۹۰ درصدی استوری ریل این انیمیشن خبر داد و گفت: مدتی است با اتمام طراحی کاراکترها و لوکیشن های «فیلشاه» وارد مرحله مدلسازی و طراحی استوری ریل شده است.

وی افزود: مدلسازی تقریبا ۸۰ درصد کاراکترها به اتمام رسیده و کاراکترها در حال ریگ شدن (استخوان بندی) برای آغاز فرآیند انیمیت هستند. همچنین طبق روال مرسوم در تولید آثار سینمایی، برای تبدیل زبان متن به زبان تصویر، پس از اتمام دکوپاژ، طراحی استوری بورد فیلشاه به طور دقیق انجام شده و هم اکنون مشغول طراحی استوری ریل هستیم.

تهیه کننده انیمیشن «فیلشاه» در توضیح استوری ریل بیان کرد: استوری ریل نسخه ای بدون رنگ و لعاب از فیلم با حرکت های ساده و دوبعدی است که به ما این امکان را می دهد تا براساس آن بتوانیم تایم بندی پلان ها و سکانس ها و در نتیجه تدوین اولیه فیلم برای شروع فرآیندهای تولید را در اختیار داشته باشیم.

جعفری با اشاره به سابقه طراحی «استوری ریل» برای پروژه های قبلی گروه «هنرپویا» ادامه داد: طراحی استوری ریلی با این کیفیت و دقت و با این حجم برای نخستین بار است که در ساخت یک انیمیشن سینمایی مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین وی توضیح داد: طبق استاندارهایی که وجود دارد در ساخت سریال های تلویزیونی معمولا نسبت تصویربرداری به نسخه تدوین شده نهایی شش به یک است. یعنی شش برابر تصویر می گیرند و یک ششم آن در تدوین مورد استفاده قرار می گیرد. در ساخت فیلم های سینمایی نسبت برداشت ها به نسخه تدوین شده نهایی تا عدد دو به یک کاهش پیدا می کند اما در ساخت انیمیشن در دنیا به دلیل هزینه بالای تولید، نسبت ساخت به تدوین نهایی باید یک به یک باشد و همین موضوع ضرورت بکارگیری استوری ریل در ساخت یک انیمیشن سینمایی را دو چندان می کند.

جعفری در پایان گفت: ما در پروژه «شاهزاده روم» بدلیل فرصت کمی که داشتیم نتوانستیم استوری ریل دقیقی برای کار طراحی کنیم که این موضوع در مواردی منجر به دوباره کاری شد.

«فیلشاه» پروژه جدید «گروه هنر پویا» است که کارگردانی آن را هادی محمدیان برعهده دارد. همچنین تیم تولید «گروه هنر پویا» به مدیریت مهدی پاکدل نیز در تلاش است تا در صورت امکان نسخه اولیه «فیلشاه» را به سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برساند.

در توضیح اولیه «فیلشاه» آمده است: در جنگلی در آفریقا رئیس گله فیل ها صاحب فرزندی می ‌شود که همه انتظار دارند جانشین رئیس گله باشد، اما برخلاف تصور همه «شادفیل» بسیار دست و پا چلفتی است و هیکل گنده‌اش همیشه سبب تخریب و خرابکاری می ‌شود... .

گروه «هنرپویا» اولین کنسرسیوم فرهنگی هنری است که در بخش خصوصی، توسط موسسات فرهنگی هنری هفت سنگ و سلوک افلاکیان با شعار فرزندانتان را آسوده خاطر به سینما بیاورید پایه گذاری شد و در اولین قدم انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» را با این شعار به بازار عرضه کرد و توانست عنوان سومین فیلم پربیننده سال ۹۴ را از آن خود سازد.