دانلود «فروشنده» فرهادی؛ با یک کلیک!

Foroshande-Asghar-Farhadi-3.jpg

همه منتظرند تا ببینند فیلم «فروشنده»، ساخته اصغر فرهادی، با دو جایزه از جشنواره کن و دریافت جایزه از مونیخ با همه حواشی چه وقت اکران می‌شود. اما اگر این روزها در فضای مجازی بگردید، با این کلیدواژه می‌توانید به این لینک دسترسی پیدا کنید: «دانلود فیلم فروشنده با لینک مستقیم»

روزنامه شرق نوشت: تا حالا شده که دنبال مطلبی بگردید و لینک یا مطلب دیگری پیدا کنید. حکایت ساده‌ای است؛ همه منتظرند تا ببینند فیلم «فروشنده»، ساخته اصغر فرهادی، با دو جایزه از جشنواره کن و دریافت جایزه از مونیخ و حواشی پیش‌آمده بر سر حذف‌كردن یا نکردن موسیقی ملوک ضرابی چه وقت اکران می‌شود. اما اگر این روزها در فضای مجازی بگردید، با این کلیدواژه می‌توانید به این لینک دسترسی پیدا کنید: «دانلود فیلم فروشنده با لینک مستقیم»، «دانلود فیلم فروشنده با کیفیت HD» و «دانلود/ تریلر اضافه شد» و در ادامه می‌توانید این را ببینید که نوشته شده: «دانلود فیلم به صورت کم‌حجم و رایگان» و البته این فقط برای فیلم «فروشنده» نیست، فیلم‌های دراکولا، ایستاده در غبار، پنج تا پنج... این سایت‌ها که برخی از آنها در وزارت ارشاد ثبت شده‌اند، در بخشی از توضیحات فیلم این‌چنین هم نوشته‌اند؛ توجه: در صورت درخواست صاحب اثر لینک دانلود حذف می‌شود و همچنین به مخاطبان توصیه کرده‌اند: «جهت حمایت از صاحب اثر، این فیلم را به صورت اورجینال از فروشگاه‌های عرضه محصولات فرهنگی خریداری کنید» .

اما قسمت خوش ماجرا این است که فیلم‌هایی که به شبکه نمایش خانگی نیامده‌اند در این لینک‌ها به نتیجه نمی‌رسند و مخاطب پیگیر را از این صفحه به آن صفحه یا ابتدای سایت بازمی‌گردانند. مخاطبان را کاملا فریب می‌دهند و هیچ چیزی در اختیار او قرار نمی‌دهند مانند زمان‌های قبل‌تر که سی‌دی‌های خالی را به نام فیلم‌های روی پرده می‌فروختند اما این‌بار به صورت مجازی. البته یکی، دوتا از این سایت‌ها تریلرهای این فیلم‌ها یا بخش‌های تبلیغی این فیلم‌ها را به‌جای فیلم کامل برای مخاطب نمایش می‌دهند.

این روزها که سینمای آنلاین نیز در حال راه‌اندازی است و قرار است از هفته آینده با اکران یکی از فیلم‌های روی پرده کار خود را آغاز کند، به نظر می‌رسد کار را برای مخاطبان آسان‌تر کند. اولین سامانه سینماآنلاین کشور به‌منظور بهره‌بردن از ظرفیت فرهنگی سینما و ساختن سینمای همگانی به همت اپراتور IPTV کشور راه‌اندازی شده است. البته امکانات مناسب برای این استفاده فراهم شده به‌گونه‌ای که تمامی فیلم‌های این سامانه از فناوری هوشمند تطابق با سرعت اینترنت بهره می‌برند و همه کاربران با سرعت‌های مختلف می‌توانند از امکانات سامانه استفاده کنند.