به مناسبت نود و سومين سالروز تولد مارلون براندوى كبير

Marlon-Brando-cintech-ir.jpg

مارلون براندو اسطوره بازیگری امریکا در دوران جوانی و آغاز فعالیت سینمایی خود برای بازی در یک نقش در فيلم «مردان» بیش از یک ماه را بر روی یک ویلچر و در بیمارستان سپری کرد تا نقش سرباز مجروح جنگ را بازی کند. در ادامه با سینتک همراه شوید.

مارلون براندو اسطوره بازیگری و یکی از تاثیرگذارترین بازیگران تاریخ سینماست که سبکی نو با نام بازیگری "متد" را بنیانگذاشت که بعدها بازیگران بزرگی مانند جیمز دین، مونتگومری کلیفت، پل نیومن، داستین هافمن و رابرت دونیرو از آن پیروی کردند.
او که برای بازی در نقش سرباز مجروح جنگ جهانی دوم در این فیلم انتخاب شده بود دست به اقدام عجیبی زد؛ براندو بیش از یک ماه خود را در یک بیمارستان مجروحین جنگی بستری کرد و در این مدت مانند بقیه روی ویلچر نشست و از عصا برای راه رفتن استفاده کرد.
با این وجود براندو در اولین تجربه بازیگری‌اش در سینما نمایش قابل قبولی داشت و خیلی زود با بازی در فیلم تحسین شده الیاکازان پاسخ منتقدانش را داد. وی در سال 1951 با بازی در فیلم "اتوبوسی به نام هوس" نامزد جایزه اسکار شد.
"اد کلارک" عکاس مجله لایف شاید جزو معدود کسانی بود که در آن تاریخ کار براندو را باور کرد و در طول مدت بستری بودن براندو با حضور در بیمارستان از حرکت ابتکاری اش برای فرورفتن در نقش سرباز مجروح عکاسی کرد. عکس های او پس از نمایش فیلم زینه مان در همان مجله منتشر شد؛ براندو در آن تاریخ 24 سال بیشتر نداشت.