تدوین «لینا» به پایان رسید/ تاخیر صدور ویزا به دلیل یورو ۲۰۱۶

LinaFilm.jpg

سیاوش حقیقی تهیه‌کننده فیلم سینمایی لینا در ارتباط با آخرین مراحلی که این اثر سینمایی در آن قرار دارد گفت: تدوین بخش‌هایی که در ایران فیلمبرداری شده است به پایان رسیده و تنها فیلمبرداری چند سکانس باقی مانده در هلند مانده که در انتظار صدور ویزا هستیم تا بتوانیم طی ۲۰ روز آینده به این کشور برویم و طی ۷  الی ۸ روز فیلمبرداری کار خود را به اتمام برسانیم.

وی در ادامه گفت: صداگذاری فیلم سینمایی لینا بر عهده علیرضا علویان است که بعد از اتمام تدوین نهایی صداگذاری این فیلم را آغاز خواهد کرد.

این تهیه‌کننده در ادامه صحبت‌هایش گفت: شهاب شادابی جزو بازیگرانی است که در کشور هلند مقابل دوربین می‌رود که امیدوارم طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده طی ۲۰ روز آینده تمام این مراحل سپری شود و به ایران بازگشته باشیم. یکی از دلایلی که باعث شده صدور ویزا به تاخیر بیفتد جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ بوده که فضای کلی این قاره را تحت تاثیر قرار داده است.

وی درباره حضور این فیلم سینمایی در جشنواره فیلم فجر سال جاری اظهار کرد: به دلیل اینکه فیلم سینمایی لینا تولید مشترک ایران و افغانستان است ممکن است برای حضور این فیلم در جشنواره صبر نکنیم و پیش از اینها این اثر سینمایی را در کشور افغانستان به اکران عمومی دربیاوریم.

یکی دیگر از دلایلش این است که به نظرم موضوعاتی از این دست که ما در فیلم سینمایی لینا به آن پرداخته‌ایم خیلی مورد توجه منتقدین و هیات انتخاب نباشد.

حقیقی در ارتباط با شاخصه‌هایی که یک تولید مشترک در حوزه سینما باید داشته باشد عنوان کرد: در بخش تولید و هم در بخش اکران باید به یک زمینه مشترک رسید و هر دو را با همکاری انجام داد. اگر در یکی از کشورها فیلم اکران نشود نمی‌توان به آن به عنوان یک اثر مشترک بین دو کشور نگاه کرد. البته حضور عوامل مشترک در تولید یک اثر سینمایی نیز یکی دیگر از شاخصه‌های مشترک بودن یک فیلم سینمایی است. هزینه‌ها نیز باید بین دو کشور تقسیم شود اما نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که فیلم سینمایی لینا در بخش خصوصی ساخته می‌شود.


«لینا» نخستین تجربه کارگردانی فیلم بلند رامین رسولی، کارگردان افغانستانی ساکن هلند است که تهیه‌کنندگی آن را مسعود نیکنام‌ پیرزاده و سیاوش حقیقی برعهده دارند. «لینا» داستانی را با رویکرد اصلی دوستی میان ملت ایران و ملت افغانستان روایت می‌کند.
حسیبا ابراهیمی بازیگر اصلی «لینا» است و همایون ارشادی و امیر آقایی به عنوان بازیگران شاخص ایرانی دو نقش اصلی دیگر فیلم را ایفا می‌کنند. عطیه غبیشاوی، مژگان کامجو، شهاب شادابی و قاسم میرزا کریمی نیز از جمله بازیگران فیلم هستند.


بر اساس این گزارش، عوامل تولید این فیلم عبارتند از: نویسنده و کارگردان: رامین رسولی، مجری طرح: موسسه فرهنگی و هنری مشتاقان فلاح و غلامحسین حیدری، مدیر فیلمبرداری: سیاوش حقیقی، تدوین: بهاره بعیدی، مدیر تولید: اسماعیل کردی، طراح گریم: رضا سعیدی، طراح صحنه: فرهاد نصر، طراح لباس: نازنین فلک‌شاهی، مدیر صدابرداری: احمد اردلان، برنامه‌ریز و دستیار اول کارگردان: حمید همتی، دستیار دوم کارگردان: رویا حیدری، دستیار صحنه و لباس: مونا رضایی، منشی صحنه: صفورا برسان، دستیار صدابردار: نیما عزت و حمید ابراهیمی، دستیاران گریم: آرش کاردان و نیلوفر صادقی، دستیار اول فیلمبردار: سعید براتی، دستیار دوم فیلمبردار: حسن لشکری، گروه فیلمبرداری: امیر حسین واحدی، مهدی شاه بیگی، سجاد براتی و مهدی براتی، مدیر تدارکات: محمد جمشیدی، عکاس: محمد هادی آخوندی و میلاد بهشتی، مدیر ارتباطات رسانه‌ای: سیدمحمدصادق لواسانی، تهیه‌کنندگان: مسعود نیکنام‌پیرزاده و سیاوش حقیقی، سرمایه‌گذاران: سیدمحمد احمدی، رامین رسولی.

منبع: فارس